Sierpień, 2023
Dystans całkowity: | 585.91 km (w terenie 106.00 km; 18.09%) |
Czas w ruchu: | 30:55 |
Średnia prędkość: | 18.95 km/h |
Maksymalna prędkość: | 65.44 km/h |
Suma podjazdów: | 3827 m |
Liczba aktywności: | 17 |
Średnio na aktywność: | 34.47 km i 1h 49m |
Więcej statystyk |
Zbiorówka_08.23
-
DST
45.85km
-
Teren
2.00km
-
Czas
03:11
-
VAVG
14.40km/h
-
Podjazdy
348m
-
Aktywność Jazda na rowerze
Krótkie wyjazdy, takie do 10 km. Głównie jazda transportowa po mieście.
Tęcza po deszczu nad familokami w Chropaczowie.
A tu ciut więcej tęczy i familoków
Kategoria Zbiorówka
Las Szeligowiec
-
DST
93.28km
-
Teren
35.00km
-
Czas
04:38
-
VAVG
20.13km/h
-
VMAX
45.06km/h
-
Podjazdy
704m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Niedzielny, poranny wyjazd w celu zebrania brakujących kwadratów w lesie Szeligowiec znajdującym się między Siewierzem, Brudzowicami, Zendkiem a Mierzęcicami. Dodatkowo zrobiłem sobie przetarcie przed wrześniowymi Koszęcińskimi Szutrami, organizowanymi przez Kowala na Kole z Koszęcina. Zapisałem się ze znajomym na trasę do 100 km i powiem szczerze, będzie trzeba ostro popracować na pedałach żeby się zmieścić w limicie czasu, który wynosi 6h. Ale do startu mamy jeszcze miesiąc więc można się przygotować :). Dziś miałem tylko ok 1/3 trasy drogami gruntowymi, a tam jak przypuszczam będzie prawie 100%. Mam nadzieję, że będą tam głównie szutry po których będzie można dobrze nadepnąć na pedały.
Dzisiejsza trasa w części drogami leśnymi i polnymi, choć ich jakość czasami była kiepska: zdarzało się prowadzić rower piaszczystymi odcinkami w lesie albo jechać po trawach z koleinami, czasami drogi były też z kamieni polnych lub wysypane cegłami :(. Dodatkowo po nocnych opadach deszczu i burzty w lesie było sporo kałuż i rośliny były mokre. Ponieważ trzeba było w obie strony przekroczyć Garb Tarnogórski, to i nie obyło się bez podjazdów.
Kwadraty zaliczone i niebieski kwadrat ma powierzchnię 22x22.
Piekary Śląskie - Brzeziny Śląskie skwer olimpijczyków
Widok z trasy - samolot podchodzący do lądowania w Pyrzowicach
Okolice Siemonii - trochę w dół, trochę w górę.
Bytom Łagiewniki - krzyż pokutny
Kategoria Do 100 km, Wycieczki
SCC
-
DST
34.04km
-
Teren
3.00km
-
Czas
01:36
-
VAVG
21.27km/h
-
VMAX
44.22km/h
-
Podjazdy
292m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Przedpołudniowy wyjazd do Silesii w Katowicach. Trasa okrężna przez Park Śląski. Tak samo powrót nie najkrótszą drogą, bo ponownie zaliczony przejazd przez Park Ślaski i dalej przez Chorzów Stary, Chorzów Drugi, Łagiewniki i Lipiny. Przy okazji, żeby nie było tylko po asfalcie to na koniec przejazd stałą trasą przez Ajskę do Lipin. Mimo przedpołudnia, to było już gorąco, a dodatkowo w czasie jazdy zrobiło się parno i pojawiły się ciemne chmury - sądzę, że popołudniu popada albo nawet będzie burza.
Park Śląski
Park Śląski - wejście główne do ZOO
Chorzów Stary - widok w stronę Michałkowic i Góry Doroty w Będzinie
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Zaborze
-
DST
28.02km
-
Teren
3.00km
-
Czas
01:30
-
VAVG
18.68km/h
-
VMAX
42.44km/h
-
Podjazdy
228m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Wieczorny wypad do Zabrza. Z domu ruszyłem trochę późno, bo dopiero po 18.30 ale trzeba było odpocząć po pracy, a dodatkowo było dziś tak gorąco, że wolałem poczekać na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. W planach miałem po pierwsze: zlokalizowanie niemieckiego schronu w punkcie oporu Zaborze przy byłej granicy niemiecko-polskiej tzw. Sonderwerka, a po drugie: sprawdzić nową drogę rowerową zbudowaną wzdłuż DTŚ i prowadzącą na tereny przemysłowe Ikei w Zaborzu. Potem rundka przez Zandkę i po Biskupicach w Zabrzu. Powrót przez Rudę, Godulę i Lipiny. Na koniec wizyta w paczkomacie.
Sonderwerk w okolicach ul Klary należący do systemu umocnień tzw. Pozycji Górnośląskiej (Oberschlesien-Stellung) grupa bojowa Zabrze-Zaborze. Niestety droga do schronu mocno zarośnięta, wokół schronu wala się wiele śmieci. Muszę się tam wybrać jeszcze raz jesienią alb zimą, jak już na drzewach nie będzie liści.
Sonderwerk
DDR w Zabrzu Zaborzu wzdłuż terenów należących do Ikei;
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Mikołów
-
DST
15.90km
-
Teren
3.00km
-
Czas
01:04
-
VAVG
14.91km/h
-
VMAX
27.58km/h
-
Podjazdy
66m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Wykorzystując ostatnie dni pobytu dziecka na wakacjach, mając ochotę na odrobinę relaksu, wybraliśmy się z żoną na rowery. Podjechaliśmy samochodem do Kłodnicy w Halembie i stamtąd lasem do Paniów i dalej do Mikołowa Borowej Wsi na lody i mrożoną kawę do lodziarni Sonia. Powrót lasem do Halemby, a potem asfaltem do przez Starą Kuźnię do Kłodnicy do samochodu. Kilometrów może za dużo nie było ale za to czas spędzony z żoną był bezcenny :)
Drewniany Kościół p.w. św. Mikołaja w Borowej Wsi
Staw Kiszka w Halembie
Kategoria Do 025 km, Wycieczki rodzinne
Bytom/Beuthen O/S
-
DST
18.07km
-
Teren
3.00km
-
Czas
00:54
-
VAVG
20.08km/h
-
VMAX
41.26km/h
-
Podjazdy
157m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Szybki wyjazd do Bytomia + testowanie nowych pedałów SPD. Na koniec, już w Lipinach, ucieczka przed burzą, bo niebo zrobiło się bardzo groźne. Na szczęście się udało.
Bytom rynek
Najwęższa uliczka Bytomia - ul. Zaułek (Rosengasse). Łączy rynek z ul. Dzieci Lwowskich (Agorą). Za Wikipedią: "Jedna z najstarszych ulic w Bytomiu. (...) Zaułek jest utrwalonym śladem głównej osi miasta łączących Bramę Pyskowicką i Krakowską." Widok od rynku.
Bytom ul. Zaułek. Widok z ul. Dzieci Lwowskich.
Kategoria Do 025 km, Transport, Wycieczki
Po SW
-
DST
10.92km
-
Czas
00:43
-
VAVG
15.24km/h
-
VMAX
32.22km/h
-
Podjazdy
76m
-
Sprzęt Haibike
-
Aktywność Jazda na rowerze
Kategoria Transport
Dolina Jamny
-
DST
46.49km
-
Teren
17.00km
-
Czas
02:21
-
VAVG
19.78km/h
-
VMAX
51.47km/h
-
Podjazdy
301m
-
Sprzęt Haibike
-
Aktywność Jazda na rowerze
Wieczorny wyjazd z kolegą do Mikołowa, do lasu w okolicę Stargańca i Doliny Jamny. Mimo wieczoru dalej było gorąco i parno.
Wieczór w okolicach Doliny Jamny
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Ostrava
-
DST
44.58km
-
Czas
02:54
-
VAVG
15.37km/h
-
VMAX
65.44km/h
-
Podjazdy
159m
-
Sprzęt Haibike
-
Aktywność Jazda na rowerze
Żona się ostatnio rozkręciła rowerowo i postanowiliśmy się gdzieś wspólnie wybrać w świąteczny wtorek. Wybór padł na pobliskie Czechy, z uwagi na fakt, że tam święta nie było i sądziliśmy, że nie będzie wielkich tłumów. Po niecałej godzinie jazdy wylądowaliśmy w Chałupkach przy granicy polsko-czeskiej nad Odrą, gdzie rozładowaliśmy z auta rowery. W sumie zaczęliśmy dość późno, bo ok 12.30, ale taki był plan. Potem już czeskimi asfaltowymi drogami rowerowymi wzdłuż Odry i Ostravicy przez Stary Bohumin dojechaliśmy do Ostrawy, a dokładnie do Śląskiej Ostrawy. W Ostrawie DDR były wydzielone wzdłuż ulic, ale jechało się przyjemnie z uwagi na separację od samochodów. Po jakimś czasie przejechaliśmy na morawski brzeg rzeki do Morawskiej Ostrawy i z uwagi na porę obiadową w okolicy ratusza zrobiliśmy przerwę na obiad. Jak już zasiedliśmy, to podeszła do nas czeszka i poprosiła o pożyczenie roweru, bo zostawiła, gdzieś na mieście samochód i zapomniała zamknąć ona. Pojechałem z nią, ja na swoim rowerze, a ona na rowerze żony, i rzeczywiście w odległości ok 1 km stał samochód przy ulicy, a okno od strony pasażera było na całkiem otwarte. Wróciliśmy z powrotem , a tam już czekał na mnie obiad.
Potem trochę męcząca droga przez miasto, dalej wydzielone DDR odseparowane od ulic i chodników, ale czasem trzeba było zmieniać stronę ulicy i czekać na zielone światło, ale przejechaliśmy na drugą stronę Odry i dojechaliśmy do Parku Landek. Mieści się tam muzeum górnictwa w zabytkowej, najstarszej w Ostrawie, kopalni Anselm. Po zwiedzeniu zabudowań kopalni ruszyliśmy ścieżką rowerową w dalszą drogę wzdłuż Odry do Koblowa, po drodze mijając ujście Ostravicy do Odry.
Od Koblowa odcinek ulicą, na szczęście ruch nie był zbyt duży, do Antoszowic. Tam skręciliśmy na Szlak Górnej Odry i piękna lipową aleją dojechaliśmy do Šilheřovic, gdzie znajduje się pałac należący do 1939 do Rothschildów. Potem już szybko do Chałupek, choć udało nam się stracić 10 minut na zamkniętym przejeździe kolejowym, stojąc pełnym słońcu. Pod autem zdecydowaliśmy się jeszcze na coś zimnego, więc jeszcze raz podjechaliśmy za Odrę do Czech, do Starego Bohumina na mrożoną kawę.
Wycieczka bardzo udana, choć było niemiłosiernie gorąco, to jednak część trasy była na szczęście w cieniu, a dodatkowo, przynajmniej początkowo, wiał lekki wiaterek, który zmniejszał uczucie gorąca. Dodatkowo drogi rowerowe po czeskiej stronie w tamtych okolicach bardzo dobrze oznaczone, więc nie było większych problemów, żeby dojechać do zaplanowanych przez nas miejsc.
Stary Bohumin: Namesti Svobody niedaleko mostu granicznego. Kiedyś hotel "Grüner Baum", a teraz "Pod Zeleným dubem" (Pod zielonym dębem) i pomnik poświęcony poległym podczas II wojny światowej.
Odra widok z drogi dla rowerów
Slezska Ostrava
Ratusz w Śląskiej Ostrawie i rzeka Ostravica, graniczna rzeka między Śląskiem a Morawami. Widok ze strony morawskiej, z Morawskiej Ostrawy.
Nowy Ratusz w Ostrawie z wieżą o wysokości 85,6 m, wybudowany w latach 1925-1930.
Relaks przed obiadem
Landek Park w Ostrawie i zabudowania kopalni Anselm
Zabudowania kopalni Anselm
Wjazd o parku pałacowego w Silherovicach
Pałac w Silherovicach należący w latach 1845–1938 do wiedeńskiej gałęzi rodziny Rothschildów.
Odra z mostu granicznego między Bohuminem a Chałupkami
I sam most graniczny na Odrze. Za rzeką jest już Polska - Chalupki.
Kategoria Do 050 km, Wycieczki, Wycieczki rodzinne
SO-SW_3
-
DST
29.34km
-
Czas
01:23
-
VAVG
21.21km/h
-
VMAX
51.37km/h
-
Podjazdy
233m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Z pracy do domu przez Nikiszowiec i Sztauwajery (Dolinę Trzech Stawów).
Nikiszowiec
Nikiszowiec - kościół p.w. św. Anny
Nikiszowiec
Nikiszowiec
Kategoria Do 050 km, Transport