Do 050 km
Dystans całkowity: | 11641.13 km (w terenie 1954.20 km; 16.79%) |
Czas w ruchu: | 598:01 |
Średnia prędkość: | 19.47 km/h |
Maksymalna prędkość: | 116.28 km/h |
Suma podjazdów: | 82378 m |
Liczba aktywności: | 350 |
Średnio na aktywność: | 33.26 km i 1h 42m |
Więcej statystyk |
SO-SW 2/2022
-
DST
42.85km
-
Teren
4.00km
-
Czas
02:14
-
VAVG
19.19km/h
-
VMAX
40.90km/h
-
Podjazdy
334m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Z pracy okrężnie żeby zaliczyć jeden brakujący kwadrat w statshunterze, który był wybitnie nie po drodze :). Przy okazji pokręcone po Sosnowcu wzdłuż Białej Przemszy, a potem przez Będzin, Czeladź i Siemianowice do biura na Wełnowcu w Katowicach po pocztę i dalej przez Chorzów (wzdłuż Paku Ślaskiego i przez rynek) do domu.
Sosnowiec Pałac Schoena, obecnie siedziba Sądu rejonowego w Sosnowcu. Widok od strony bulwarów Czarnej Przemszy
Sosnowiec Pałac Schoena - widok od strony ul. 1 Maja. Może z powodu remontu drogi widok z tej strony uważam za przygnębiający.
Sosnowiec - zamek Sielecki, wybudowany w XV w. Obecnie "Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki"
Czeladź cmentarz żydowski
Kategoria Do 050 km, Transport, Wycieczki
Do Kato z Rowerowymi Świętochłowicami
-
DST
27.47km
-
Czas
01:56
-
VAVG
14.21km/h
-
VMAX
46.45km/h
-
Podjazdy
131m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Rzadko jeżdżę z większa ekipą ale nadarzyła się okazja bo Stowarzyszenie Rowerowe Świętochłowice organizowało rajza do Ogrodu Japońskiego i Rosarium w Parku Ślaskim oraz do Katowic do Zielonych tarasów w Strefie Kultury w Katowicach.W sumie ze mną zebrało się 14 osób. Po dojechaniu do Parku zobaczyliśmy Ogród Japoński i przeszliśmy przez Rosarium i pojechaliśmy dalej obok galerii Silesia City Center do Katowic w okolice Centrum Kultury. Niestety z powodu organizowanego tam Światowego Forum Miejskiego, Zielone Tarasy obok Międzynarodowego Centrum Kongresowego były odcięte od reszty miasta. Zrobiliśmy krótką przerwę przy budynku NOSPR i przez rynek w Katowicach, Załęże, Chorzów Batory wróciliśmy do centrum Świon. Bardzo udana rajza z fajną ekipą. Będę to musiał kiedyś powtórzyć.
Kaskada w Ogrodzie Japońskim
Rowery w gotowości
Obok NOSPR z widokiem w stronę Muzeum Śląskiego/
Przerwa przy NOSPR widok na biurowce TDJ i Spodek
Biurowce TDJ i Spodek
Fontanna przed wejściem do NOSPR
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Michałkowice +
-
DST
29.11km
-
Czas
01:27
-
VAVG
20.08km/h
-
VMAX
39.38km/h
-
Podjazdy
187m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Najpierw do Michałkowic załatwić sprawy prywatne, a potem już jazda rekreacyjna po wiejskich terenach Siemianowic i Piekar Śląskich tj. przez Bańgów i polami w Przełajce i Dąbrówce Wielkiej.Takie nieprzemysłowe krajobrazy Górnego Ślaska. Na koniec przejazd przez Żabie Doły i Park Amendy w Łagiewnikach.
Szyb Bańgów byłej KWK Siemianowice w Bańgowie (SI)
Kapliczka św. Izydora Oracza na Sośniej Górze na Przełajce (SI)
Góra Doroty w Będzinie Grodźcu, w tle chłodnia kominowa i komin Elektrowni Łagisza
Polna droga w Dąbrówce Wielkiej (SPI).
Dąbrówka Wielka (SPI)
Kategoria Do 050 km, Transport, Wycieczki
Zabrze
-
DST
40.70km
-
Teren
12.00km
-
Czas
02:08
-
VAVG
19.08km/h
-
VMAX
98.43km/h
-
Podjazdy
269m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Dziś do Zabrza załatwić parę spraw a potem po Zabrzu. Od Rudy wybrałem trasę wzdłuż linii kolejowej Gliwice Katowice, było ciekawie bo terenowo, czasem zwykła droga gruntowa, czasem piasek albo tłuczeń. Potem po Zabrzu przez Park Poległych Bohaterów wzdłuż Bytomki, Park Powstańców Śląskich, Lasek Makoszowski i dalej przez Kończyce, Pawłów, Bielszowice, Nowy Bytom, Chebzie do Piaśniki Chropaczowa. Pogoda przyjemna nie za gorąco, doskonała na rower.
IC Boznańska z Wrocławia do Krakowa między Zabrzem a Rudą Ślaską
Zabrze Pl. Wolności i dawne kino Marzenie (obecnie Rossmann).
Wylot Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu (Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna)
W Lasku Makoszowskim - stare linie kolejowe obecnie zostały ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi
Staw Martyn I na granicy Rudy Śląskiej (Chebzia) i Świętochłowic (Lipin). W przeszłości staw był dużo większy, ale przecięła go DTS i teraz mamy dwa stawy Martyn I i Martyn II. W przeszłości leżał na terenie tzw. Martynszachtu, czyli Kolonii Szyb Marcina wyburzonej w latach 80. Na Martynszachcie Kazimierz Kutz nakręcił część ujęć do filmów "Sól ziemi czarnej" i "Perla w koronie"
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Dolina Górnika
-
DST
28.12km
-
Teren
14.00km
-
Czas
01:36
-
VAVG
17.57km/h
-
VMAX
40.06km/h
-
Podjazdy
224m
-
Sprzęt Haibike
-
Aktywność Jazda na rowerze
Dziś rekreacyjnie na starym Haibike'u. Po dniu spędzonym w ogródku na grilowaniu i relaksie trzeba było zażyć aktywności fizycznej, najlepiej na kole. Najpierw przez Dolinę Bytomki i Godulę do piekarni w Lipinach po bułki, a potem kierunek Żabie Doły na pograniczu Bytomia i Chorzowa i Dolina Górnika w Chorzowie Starym - Maciejkowicach, byłym ośrodku wypoczynkowym KWK Barbara-Chorzow. Połowa drogi po trasach nieutwardzonych, głównie po śladach wcześniej istniejących tam linii kolejowych: piaskowych i wąskotorowych.
Most wiszary nad kanałem łączącym dwie części stawu Liga na Dolinie Górnika.
Woda w stawie dość czysta pływają kaczki i ryby
Przystanek na Dolinie Górnika na uzupełnienie płynów
W pięknych okolicznościach przyrody
Nowy mural na wiadukcie na Żabich Dołach.
Zbożne rośnie Bedzie chleb albo coś mocniejszego :)
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Zabrze Kończyce
-
DST
25.20km
-
Teren
1.00km
-
Czas
01:10
-
VAVG
21.60km/h
-
VMAX
36.14km/h
-
Podjazdy
177m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Do Kończyc sprawdzić trasę do lodziarni rzemieślniczej u Janka w Kończycach, żeby w przyszłym tygodniu zabrać żonę na wycieczkę rowerową z jakimś celem a dodatkowo aby zachęcić a nie zniechęcić do roweru. Żona preferuje utwardzone nawierzchnie, więc drogi gruntowe muszę ograniczyć do minimum. Raczej pojedziemy odwrotnie, bo tak jest bardziej z górki i boję się, że gdybym zaproponował żonie podjazd po od Kończyc do Bielszowic, to chyba nie była zadowolona. W każdym razie celem było sprawdzenie drogi która prowadziła DDR-kami i mało uczęszczanymi przez auta drogami. myślę, że mi się udało :).
Moja dzisiejsza trasa prowadziła z Chropaczowa przez Lipiny, Chebzie do Rudy Południowej na Karmańskie, potem przez ul. Szyb Walenty do Zabrza Zaborza, Park Pileckiego i do Kończyc i dalej ciut okrężnie bocznymi drogami do celu czyli do lodziarni. Powrót przez Bielszowice Wirek, Nowy Bytom wzdłuż drogi NS do Rudy Południowej z powrotem do Chebzia. W Chebziu czekając na zielone światło na ruchu wahadłowym, zeszło mi powietrze z tylnego koła i dalej musiałem iść pieszo. Miałem łatki, ale podejrzewam awarię wentyla Presta, bo powietrze mi zeszło momentalnie w czasie postoju, więc wolałem przejść z buta 2 km niż się bawić w sprawdzanie dętki. Na sprawdzenie przyczyn i potwierdzenie mojego przypuszczenia przyjdzie czas jutro. Trasa w zasadzie cały czas prowadzi asfaltem z wyjątkiem krótkiego odcinka Między Rudą a Zaborzem w okolicy potoku Czarniawka, wzdłuż którego w latach 1922-1939 biegła granicz PL-DE i odcinka w Parku Pileckiego w Zabrzu.
Ruda Południowa - zabytkowe osiedle tzw. Karmańskie (Kolonia robotnicza Carl Emmanuel), a w zasadzie jej ostatnia pozostała część. Reszta osiedla została wyburzona pod budowę DTŚ i pod budowę nowych bloków. Osiedle zostało wybudowane pod koniec XIX w. przez hr. Ballestrema z Pławniowic ówczesnego właściciela Rudy zlokalizowanych tam kopalń.
Szyb Klara kopalni "Brandenburg" później "Wawel". Po połączeniu w 1931 r. z kopalnią "Walenty" wcześniej "Wolfgang" kopalnia nazywała się "Walenty-Wawel".
Jeden z dwóch lwów przy wejściu do Parku Pileckiego (do 1945 Parku Steinhoffa - inicjatora założenia parku, a po 1945 Park Świerczewskiego). Lwy zostały odlane w Gliwicach są
autorstwa prof. Johanna
Gottfrieda Schadowa, dyrektora Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie
autora kwadrygi wieńczącej Bramę Brandenburską w Berlinie.
Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Lasy i hałdy Katowic
-
DST
47.02km
-
Teren
30.00km
-
Czas
02:42
-
VAVG
17.41km/h
-
VMAX
40.56km/h
-
Podjazdy
446m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
W każdym razie dziś swoim tempem pokonałem całą trasę startując w centrum Katowic przy Gmachu Sejmu Śląskiego, gdzie zostawiłem samochód. Na początku trochę asfaltem przez Osiedle Paderewskiego, Trzy Stawy i wzdłuż autostrady A4, a po minięciu Giszowca już głównie po lasach Murckowskich, przez Wesołą Falę w Mysłowicach włącznie z z wjazdem na hałdę Murcki i hałdę Kostuchna oraz przez Rezerwat Ochojec i Park Kościuszki. Trasa grawelowa w 2/3 po leśnych drogach gruntowych. Dziś było gorąco i w nasłonecznionych miejscach droga była już przyjemnie sucha, jednak w miejscach zacienionych, w lesie, trasa w wielu miejscach była jeszcze mokra a czasami wręcz błotnista. Teraz będzie czas na mycie i smarowanie roweru.

Budynek Akademii Muzycznej. Pierwotnie wybudowany w latach 1899-1901 służył Królewskiej Szkoły Rzemiosł Budowlanych. W latach 1922–1929 była w nim pierwsza siedziba Sejmu Śląskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Od 1929 r. budynek służy kształceniu muzyków początkowo jako Konserwatorium Muzyczne, a po II wojnie jako Państwowa Szkoła Muzyczna, a obecnie Akademia Muzyczna.

Zabytkowy domek na osiedlu na Giszowcu.

Ośrodek Wesoła Fala. W tle maszt radiowy w Kosztowach o wysokości 358,7 m. Najwyższy maszt a zarazem budynek w Polsce.

Staw na Wesołej Fali

Lasy Murckowskie

Lasy Murckowskie

Hałda Murcki o wysokości 330 mnpm, widok w stronę hałdy Kostuchna.

Krzyż na szczycie hałdy Murcki w tle wieża kościoła w Murckach.

Hałda Kostuchna należaca do kopalni Boże Dary usypywana od roku 1900 jej wysokość to 339 mnpm. Widok w kierunku Mikołowa. Niestety warunki pogodowe nie pozwalały dziś na dalekie widoki, a z hałdy widać przy dobrej pogodzie Beskidy.

Hałda Kostuchna

Hałda Kostuchna kopalnia Boże Dary

Hałda Kostuchna widok na Kostuchnę

Przejazd pod torami w Kostuchnie

I z drugie strony torów.

Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Po hałdach i zlikwidowanych liniach kolejowych
-
DST
34.37km
-
Teren
26.00km
-
Czas
02:02
-
VAVG
16.90km/h
-
VMAX
45.89km/h
-
Podjazdy
335m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze

Kapliczka z 1899 r. w Chropaczowie przy ul. Kościelnej.

Nad Bytomką po raz pierwszy dziś.

Mostek nad Bytomką na wysokości Młyna Szombierskiego.

Tunel kolei piaskowej. Górą biegnie linia kolejowa 189 Ruda Chebzie - Zabrze Biskupice

Gdzieś w Orzegowie - widok z trasy prowadzącej śladem kolei piaskowej.

Wiadukt nad Bytomką - jakoś nie miałem odwagi przeprawić się nim na drugą stronę, żeby jechać do rudzkiej Kuźnicy.

Most nad Bytomką w Rudzkiej Kuźnicy.

Między Rudzką Kuźnicą a Biskupicami. W tle wieża kościoła św. Józefa w Orzegowie.

Konie w Biskupicach

Stary, opuszczony cmentarz ewangelicki w Biskupicach na Osiedlu Borsiga.

Panorama Biskupic z hałdy . Po prawej kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, a w oddali wieże kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela

Tutaj też nie miałem odwagi, żeby zjechać w dół. Zdjęcie tego może nie oddaje ale było stromo i wysoko.

Złamane drzewo na trasie między Rudą a Godulą.

Kategoria Do 050 km, Wycieczki
Prawie dookoła SW
-
DST
26.04km
-
Teren
2.50km
-
Czas
01:13
-
VAVG
21.40km/h
-
VMAX
65.40km/h
-
Podjazdy
204m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze





Kategoria Do 050 km, Transport, Wycieczki
Makoszowy
-
DST
38.23km
-
Teren
10.00km
-
Czas
01:45
-
VAVG
21.85km/h
-
VMAX
39.83km/h
-
Podjazdy
258m
-
Sprzęt RA2
-
Aktywność Jazda na rowerze
Dziś totalnie rekreacyjne gravelowanie po Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Najpierw parokilometrowy odcinek szutru od Bielszowic do Wirku wzdłuż Potoku Bielszowickiego, a potem jeszcze jeden dłuższy od Halemby do Makoszów w Zabrzu. Powrót asfaltami z przerwą na tradycyjne lody w Lodziarni u Janka w Kończycach. Strasznie ciepło i sucho od początku miesiąca chyba nie było deszczu, na trasie pełno pyłu i kurzu z drogi, wszystko się odkłada na rowerze.
Ruda Wirek wzdłuż Potoku Bielszowickiego
W lesie w Makoszowach
Makoszowy - przed II WŚ tu biegła polsko-niemiecka granica tory kolejowe były w Polsce a płot i kopalnia Makoszowy (Delbrück) za płotem w Niemczech
Kategoria Do 050 km, Wycieczki